top of page

Sürdürülebilirlik

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK YÖNETİM SİSTEMİ POLİTİKALARIMIZ

Yasal Gereklilikler

Morione  Hotel, tüm ürün ve hizmet süreçlerinde yasal gerekliliklere uymayı ilke edinmiştir.Bu ilkemiz doğrultusunda tüm personelimize bilgilendirme ve eğitimler yapılmaktadır.İşletmemiz ulusal ve uluslararası tüm yasal mevzuata uygun faaliyet göstermektedir.

Enerji Kaynaklarının Kullanımı

Morione Hotel, enerji kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanarak çevre kirliliğini önlenmeyi, doğayı korumayı ve enerji verimliliği konusunda sürekli iyileştirmeyi hedeflemektedir. Politikamız, enerji tüketiminin  düzenli ölçülmesini, izlenmesini, azaltılmasını içermektedir. Enerji tasarrufu amacımız doğrultusunda personel ve paydaşlarımızı bilgilendirme ve yönlendirmekteyiz. Tüketimimizi azaltmak ve tasarrufu sağlamak adına tüm otelimizin  klimaları ,+ ve – Buzdolapları ve diğer ekipmanlar  A plus enerji kullanılarak enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Yine bu amaçla, koridorlarımızda sensörlü ve çevre dostu led  lambalar kullanılmaktadır.Dıs aydınlatmalarıımız yine led lamba ve zaman rolosu ile sisteme girenve cıkan  bir sistem ile  yönetilmektedir .Ayrıca  Tum odalarımız led ve çevre dostu  lambalardır. Hedeflerimiz , Kendi elektrik enerjimizi uretebilmek adına enerji panelllerimize bir an önce geniş sağlamaktır.

Su Yönetimi Ve Atık Su

Politikamız, su tüketiminin düzenli ölçülmesini, izlenmesini, azaltılmasını içermektedir. Otelimizin su kullanım faaliyetleri nedeni ile deniz, göl gibi sularda yaşayan canlılar zarar görmemektedir. Su tüketimini azaltma hedeflerimiz bulunmaktadır. Buna yönelik olarak otelimiz düzeltici önlemler planlamakta ve uygulamaktadır.Otelimizde tum otelimizin ve odalarımızın musluk uçlarında tasarruf aparatları takılıdır ayrıca direk gelen suyun ucuna basın azaltıcı konulmuştur.Personel ve paydaşlarımızı hedeflerimiz doğrultusunda bilgilendirme ve yönlendirmekteyiz. Çarşaf ve havluların misafir isteğine bağlı olarak değiştirilmesi gibi uygulamalar ile su tasarrufuna yönelik çalışmalar yürütülmektedir ve ayrıca misaifrleri bu konuda bilgilendirme adına her bir odamıza bilgilendirme yazısı asilmiştir..Atık suyun bertarafı için belirlenen düzenlemelere uyulmaktadır.Atık su arıtma sistemi mevcut olup bahçe sulamakta kullanılmaktadır.aAyrıca tum otel alişanlari ve mutfak için arıtma kullanılmaktadır.

Satın Alma

Satın alma politikamız yerel, çevreye duyarlı, adil ticarete dayalı ve verimli satın almaya yönelik politikaları içermektedir. Yerel ekonomiye katkımızın farkındayız bu nedenle tedariklerimizin büyük kısmını yerel üreticilerden yapmaktayız. Aynı zamanda, tedarikçilerimizi düzenli olarak denetleyip sürdürülebilirlik konusunda bilgilendirmekte ve belgelerini, sertifikalarını kontrol etmekteyiz. Bölge halkından alınan mal ve hizmetlerin oranını ölçüp satın alımı en yakın noktalardan sağlamaya çalışarak sera gazı emisyonunu azaltmayı hedeflemekteyiz.Sürdürülebilir turizm için, enerji, su ve atık verimliliği yüksek, çevre dostu ürünler (çevre etiketli ürünler) ve hizmetler satın almaktayız. Depozitolu, yeniden kullanılabilir, dönüştürülebilir iade edilebilir ürünleri satın almayı tercih etmekteyiz. Tehdit altındakibitki vb. türler ve satılması yasak olan ürünler otelimizde kullanılmamaktadır. Otelimize gelen ürünlerde gereksiz ve fazla plastik, naylon, kağıt, cam, ahşap ambalajların olmamasına öncelik vermekteyiz.

Kültürel Mirasın Sunulması

Morione  Hote l& Spa Center  İstanbul’ un kalbinde  bölgenin  Karaköy semtinde bulunan Morione Hotel & Spa Center, 2014 yılında yenilenmiş, mermer ve ahşap bir bina ile deniz kenarına sadece birkaç metre uzaklıkta olup sauna, hamam ve buhar banyosu içeren spa olanakları sunmaktadır. Ayrıca ücret karşılığında isteğe bağlı olarak bir masajın keyfini çıkarabilirsiniz. Modern zevklerle dekore edilmiş Hotel Morione, düz ekran Tv, klima, elektrikli su ısıtıcısı ,Kahve makinesi,  kasa ücretsiz  cay  kahve ve mini bar, ücretsiz wifi mevcuttur. Kahvaltının tadını restorandaki açık veya kapalı yemek alanında çıkarabilirsiniz. Restoranda kaliteli kahvaltı   tatli çeşitlerimiz  ve ayrıca bar tarafımızda  dahil çok çeşitli şaraplar sunulmaktadır.

Uluslar arası ve Türk mutfağına yakın birçok restoran ve kafe bulunmaktadır.

Şehrin Asya yakasına kolay erişim sağlayan Karaköy Peribot iskelesi sadece 150 metre uzaklıktadır.Galataport aliş veriş merkezi 100 metre mesafededir ayrıca Deniz yolcu Gümrügü 150 metre  mesafededir. Taksim Meydanı 2 km uzaklıktadır ve tünelden sadece 10 dakika yürüme mesafesindedir. Galata Kulesi 500 metre,   Istanbul Havalimanı ise otele  35 km uzaklıktadır.

Bu özellik, İstanbul'daki en iyi fiyat için de değerlendirildi ! Konuklar, bu şehirde diğer misafirlere kıyasla para kazanıyor.

Ayrıca bu Hotel İstanbul'da en çok oy alan konumdadır !! Konuklar, bölgedeki diğer misafirlere göre daha mutlu olurlar.
Istanbul’un en tarihi ve modern bölgesin de   bulunduğumuz bölgeye uygun ve yasalar çerçevesinde dizayn edilmiştir.Geleneksel kahvaltımız organik ve yerel ürünler tercih edilerek hazırlanır ve misafirlerimize sunulur.Kültürel ve doğal güzellikler otelimizde tanıtılır.

Gıda Güvenliği ve Hijyen

Organik, yerel ve taze ürünler kullanılarak hazırlanan kahvaltımızda gıda güvenliği ve hijyeni sağlanarak misafirlerimizle buluşturmak önceliğimizdir. Gıda güvenliği için personelimize eğitimler verilmektedir.

Misafir Memnuniyeti

Misafirlerimiz bizler için çok önemli olup onların memnuniyeti ve dilekleri göz önüne alınarak kalite politikamızı daima güncellemekteyiz. Her türlü kaynaktan gelen tüm misafir şikâyetlerini takip etmek, şikâyetleri çözümlemek ve misafirlerimizi bu konuda bilgilendirerek şikâyetleri kendimiz için fırsata dönüştürmek öncelikli değerlerimizdir.

Gıda Atığı ve Katı Atık

Otelimize ait bir katı atık planı mevcuttur. Planımıza göre  atık üretimi takip edip atık azaltımı, geri dönüşümü, yeniden kullanımı gibi durumları kapsar. Planımız doğrultusunda personel ve paydaşlarımızı bilgilendirmekte ve yönlendirmekteyiz.Katı atıklarımız evsel, kağıt ve karton, plastik, metal, cam gibi türlerine göre ayrıştırılmakta, ayrıştırılırken geri dönüşüm ve yeniden kullanım durumları takip edilmektedir. Kalite politikamız gereği odalarda buklet malzemeleri kullanılmakta olup geri dönüşümleri düzenli şekilde sağlanmaktadır. Hedeflerimiz arasında doldurulabilir sisteme geçmek bulunmaktadır.

Sosyal Sorumluluk

Morione Hotel & Spa Center  olarak çevrenin, çalışanların ve içinde bulunduğu toplumun gelişimine katkıda bulunmayı ve bu doğrultuda üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmekteyiz

Çocukların Korunması ve İstismarların Engellenmesi

Morione Hotel & Spa Center Hotel olarak geleceğimizi çocukların şekillendireceği bilincindeyiz. Çocukların her türlü sömürüsünü kınar ve eğitim amacı dışında 18 yaş altı çocuklar işe alınmaz. Çocuk haklarına saygı, çocuk istismarının önlenmesi, bakıma ve korunmaya muhtaç çocuklara yardım konularında faaliyet gösteren tüm yasal kuruluşlarla işbirliği içerisinde olacağını, çalışanlarının da bu konuda bilinçlenmesini sağlayacağını taahhüt eder.

İş Güvenliği ve Eğitim

Personelimiz en değerli varlığımızdır. Çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın sağlık ve güvenliklerini tehlikeye atacak riskleri en aza indirmek ve iş kazalarını önlemek için tüm süreçlerimizde sürekli iyileştirme yapılmaktadır. Çalışanlarımızı ırk, renk, cinsiyet, din, görüş, yaş, sosyal ve medeni durum, aile kökeni, fiziksel engel ve cinsel yönelim ayrımı yapılmaksızın eşit haklardan faydalanmaktadır.

bottom of page